Çadır seçimi

- May 03, 2018-

1. Çadırları karşılaşabileceğiniz en zor ve sert koşullara göre seçin. Örneğin, kışın kamp yapmayı planlamıyor olsanız da, sonbaharın sonlarında yapılacak bir açık hava etkinliğiniz varsa, 4 çeyrek hesap veya dönüştürülebilir hesap seçmelisiniz.

2. 4 çeyrek hesaplar genellikle 3 çeyrek hesaptan% 10 ila% 20 daha fazladır (esas olarak ekstra hesap direğinden dolayı). Dönüştürülebilir hesap, hesabınızı duruma göre artırmanıza veya azaltmanıza ve ventilasyonu ayarlamanıza izin verir.

3. Kendinden destekli çadırlar (harici desteğe gerek kalmadan) kullanımı çok kolaydır. Konumunu kolayca hareket ettirebilir veya düşen yaprakları, tozu, karı çadırda sallayabilirsiniz. Çok hafif çadırlar kendilerini desteklemek için genellikle zordur.

4. Çadırın kapasitesi. Her üreticinin kendi kapasite standardı vardır. Gerçek kapasite genellikle işaretli kapasiteden daha küçüktür. Örneğin, 2 kişilik kapasiteye sahip bir hesap, fiziksel olarak güçlü olan sonraki iki yetişkinin ve ekipmanlarının yerleştirilmesinden sonra oldukça kalabalık olma eğilimindedir.

5. Çadır taban kumaşının ömrünü uzatmak için bir branda veya bir zemin örtüsü kullanılması tavsiye edilir.